Online kunstiteraapia pakub võimalust saada osa teraapiast ka siis, kui füüsiline kohaletulek ei ole erinevatel põhjustel võimalik või soovitav. Selleks, et teraapia saaks veebi teel õnnestuda, on oluline, et Sul oleks olemas järgnev:
  •  Arvuti ja stabiilne interneti ühendus, mis võimaldaksid olla seansi ajal terapeudiga ühenduses läbi kokkulepitud meediakanali.
  • Privaatne ruum, kus saad tegeleda isiklike teemadega ilma, et keegi segaks, sinu tuppa tormaks või muidu taustal figureeriks. Nii saad ennast lasta lõdvaks ja keskenduda sulle olulistele, privaatsetele teemadele.
  • Kodus olemasolevad käepärased kunstivahendid ja materjalid. Kõik ei pea olema alati uus - väga hästi sobivad ka taaskasutatavad materjalid, näiteks ajalehed, ajakirjad, pakkepaberid või paberkotid. Kooliealistel on tavaliselt olemas nii vildikad kui pliiatsid - piisab ka täiesti nendest. Isegi pastakas ja harilik pliiiats või hoopis mõned markerid aitavad teraapiaprotsessi sisse elada. Teraapiaprotsessi arenedes saad omale uusi ja huvitavaid vahendid soovi korral juba juurde soetada. Terapeudina saan sulle tutvustada erinevaid vahendeid ja oskan jagada sulle soovitusi, mida võiksid teraapias osalemiseks endale juurde soetada.